Страхование грузов

Страхування вантажів

Страхування вантажів — це оптимальний страховий захист будь-яких вантажів, що перевозяться автомобільним, залізничним, авіаційним, морським та річковим транспортом по всьому світу.

Якщо ви хоч раз стикалися з необхідністю перевезення вантажів, або вантажоперевезення — основа вашого бізнесу, то питання організації захисту для вас є більш ніж актуальним. Далеко не ідеальні дороги, погодні умови, часом непередбачувана поведінка інших учасників дорожнього руху, кримінальна ситуація, всі ці фактори дестабілізують господарську діяльність. Тому краще заздалегідь подбати про захист свого бізнесу.

Надійний всебічний захист вашого вантажу на всіх етапах транспортування — це придбання страхового полісу наших компаній – партнерів.

Які завдання вирішує страхування

 1. Максимально можливе збереження позицій підприємства на ринку, незалежно від величини матеріальних та/або фінансових збитків через вплив застрахованих ризиків (при страхуванні вантажів);
 2. Отримання страхового захисту як одного з інструментів ризик-менеджменту на підприємстві; вибудовування системного підходу до безпечної діяльності підприємства;
 3. Виконання вимог партнерів, кредиторів, інвесторів щодо наявності страхового покриття щодо активів підприємства (наприклад, при страхуванні міжнародних перевезень тощо).

Що захищає

 1. Вантажі під час транспортування та тимчасового зберігання.
 2. Транспортні витрати, у тому числі фрахт, мито та інші витрати, пов'язані з транспортуванням вантажу.
 3. Витрати на доставку пошкодженого вантажу до місця ремонту та повернення після ремонту та вартість витрат на відрядження фахівців для ремонту — за відсутності в пункті призначення сервісного центру для ремонту деталей.

Страхування вантажів здійснюється за трьома основними категоріями (страховими покриттями):

 • «з відповідальністю за всі ризики» - максимально повне покриття;
 • «з відповідальністю за повну загибель та ушкодження» - більш вузьке покриття, що виключає ризики, пов'язані з протиправними діями 3-х осіб;
 • «без відповідальності за пошкодження, крім випадків аварії» - мінімальне покриття, що виключає не тільки ризики, пов'язані з протиправними діями 3-х осіб, але й пошкодження вантажу з будь-якої причини, за винятком пошкодження вантажу внаслідок аварії або зіткнення перевізних засобів .

Страхування небезпечних вантажів та виставкових експонатів здійснюється на окремих умовах, що враховують специфіку вантажів та особливості їх транспортування.

Страховий захист вантажів може включати крім основної обраної категорії також додаткові ризики (військові, страйкові, рефрижераторні і т.д.)

Вартість страхового захисту залежить від різних факторів:

 • категорія страхування (страхове покриття),
 • номенклатура вантажу (фізико-хімічні властивості),
 • ступінь схильності вантажу до пошкоджень (крихкість),
 • ліквідність вантажу (можливість швидкої реалізації вантажу),
 • види транспорту,
 • дальність маршрутів та специфіка транспортування вантажів,
 • наявність перевантажень/перевалок,
 • наявність транзитного/тимчасового зберігання вантажів,
 • додаткові заходи щодо захисту вантажів (супровід вантажів охороною, наявність силових запірно-пломбувальних пристроїв тощо),
 • обсяги вантажів, що перевозяться.