Insurance Europe занепокоєна рішенням США вийти з глобальної ініціативи щодо мінімального податку

Insurance Europe закликала Європейську Комісію до термінових дій у зв’язку з рішенням США вийти з глобальної ініціативи щодо мінімального податку. В організації висловили стурбованість не лише відмовою США підтримати міжнародну податкову угоду, а й загрозами щодо запровадження тарифів і штрафних податків для резидентів країн, які реалізують правила, що Сполучені Штати можуть визнати екстериторіальними.

У зверненні до єврокомісара Вопке Хекстра Insurance Europe зазначила, що такі дії США створюють ризики для конкурентоспроможності європейських компаній, включно зі страховим сектором.

Наявність у ЄС зобов’язань, яких не мають дотримуватися компанії поза Союзом, може поставити бізнес у нерівні умови. Зокрема, можливе впровадження нових тарифів, пов’язаних із політикою адміністрації президента Дональда Трампа, потенційно збільшить збитки за полісами страхування майна та відповідальності на $10–36 млрд.

З огляду на це, Insurance Europe рекомендує Єврокомісії тимчасово призупинити впровадження глобального мінімального податку, розпочати новий етап переговорів у межах G20 та ОЕСР, а також переглянути свою позицію щодо ініціативи Pillar 2, зокрема в контексті витрат на її адміністрування для страхових компаній.

Якщо ЄС вирішить продовжити впровадження мінімального податку, асоціація наполягає на низці суттєвих спрощень: зменшення дублювання норм усередині ЄС, спрощення звітності, використання наявних даних бухгалтерського обліку, розширення застосування перехідних правил (зокрема щодо Country-by-Country Reporting), виключення несуттєвих суб’єктів з охоплення GloBE, і уточнення підходів до податкових стимулів. Також рекомендується дозволити повне врахування відкладених податкових зобов’язань (DTL) незалежно від терміну їх реалізації.

Окремо Insurance Europe звертає увагу на необхідність гармонізації внутрішніх податкових вимог ЄС, таких як правила DAC6 і контрольованих іноземних компаній (CFC) в межах Директиви щодо уникнення ухилення від оподаткування (ATAD).

Метою є зниження адміністративного навантаження для компаній, що ведуть діяльність у кількох юрисдикціях.

Організація також підтвердила свою готовність до подальшого діалогу з Єврокомісією з метою пошуку збалансованих рішень у сфері міжнародної податкової політики.

Джерело: Форіншурер